Nie wyrażam zgody na kopiowanie i przetwarzanie moich zdjęć oraz umieszczanie ich na innych stronach bez mojej wiedzy i przyzwolenia.
Zapraszam wszystkich do czytania, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Herrbata pisze na wiele tematów, a jej "PORADY HERRBATY" to blog o włosach, zdrowiu i urodzie! Znajdziesz tu wpisy o tym jak dbać o włosy, zdrowo się odżywiać i pielęgnować piękno :) Zapraszam!

Obserwatorzy

Kupujemy prostownicę!


Każda prawdziwa Włosomaniaczka wie, że prostownica to najgorsze zło, które niszczy i przesusza włosy. Jednak wiele kobiet, które ma niesforne pasma, nie może się bez niej obyć. Sprzęt ten można kupić już od 30 zł, sklepowe półki uginają się - nic, tylko brać!
Żeby wybrać odpowiednią dla siebie prostownicę, trzeba jednak wiedzieć, co decyduje o jej jakości.
Dobra prostownica wyprostuje włosy w kilka minut, dodatkowo ochroni je przed działaniem wysokiej temperatury i nie pozwoli się poparzyć. Odpowiedni zakup prostownicy pomoże nam się cieszyć pięknymi włosami na dłużej!



Regulacja Temperatury
Jedną z ważniejszych kwestii jest możliwość regulacji temperatury, ponieważ wtedy prostownica nadaje się do każdego rodzaju włosów. Najtańsze urządzenia nie umożliwiają wyboru stopnia nagrzania (mają stałą temperaturę, która jest podana na opakowaniu).
Temperaturę ustawiamy uwzględniając rodzaj i strukturę swoich włosów. Posiadaczki cienkich, podatnych na zniszczenie włosów powinny prostować je w zakresie 100-170 ºC. Normalne, farbowane, lekko kręcone, falowane najlepiej prostuje się w temperaturze 170-200 ºC, natomiast grube, gęste, kręcone muszą być potraktowane stopniami powyżej 200.

Rodzaj płytek
Warto zwrócić uwagę na to, z czego wykonane są płytki naszej prostownicy. Kiedyś dostępne były tylko metalowe i aluminiowe, ale zostały wycofane z produkcji, gdyż nadmiernie się nagrzewały i niszczyły włosy. Obecnie wybór jest szeroki, a płytki bezpieczniejsze dla włosów.
  • Teflon chroni włosy przed wysoką temperaturą, zapobiega przywieraniu ich do płytek. Niestety powłoka teflonowa ma sporo wad. Nie nagrzewa się równomiernie, przez co istnieje ryzyko przypalenia włosów. Szybko się zużywa i rysuje.Obecnie teflonowe powłoki wzbogaca się o elementy ceramiczne, turmalinowe lub diamentowe, które ją utrwalają płytki i eliminują gorące punkty. 
  • Płytki ceramiczne nagrzewają się równomiernie, dzięki czemu ryzyko przypalenia włosów znacznie maleje. Powłoka płytek ceramicznych jest śliska, co ułatwia prostowanie i wygładza włosy. Prostownice z taką powłoką są obecnie najpopularniejsze. 
  • Tytan to wyjątkowo trwały i odporny na uszkodzenia metal, prostownice z takimi płytkami są trwalsze niż ceramiczne. Idealne są do włosów grubych i kręconych, dobrze prostują i wygładzają włosy. Niektórzy producenci prostownic utrwalają płytki ceramiczne dodając do nich tytan, tworząc płytki ceramiczno-tytanowe.
  • Lustrzane płytki są gładkie i śliskie, dzięki czemu prostowane włosy są perfekcyjnie wygładzone i błyszczące.
  • Diamentowa powłoka to najnowsza technologia. Prostownica z powłoką diamentową jest trwała i odporna na zarysowania. Dzięki gładkiej powierzchni dobrze prostuje włosy. Idealna do włosów grubych, szorstkich, kręconych, trudnych do ułożenia. 
  • Turmaliny to minerały, które wytwarzają jony ujemne pod wpływem wysokiej temperatury. Dzięki temu zamykają łuskę włosa i chronią go przed zniszczeniem. Płytki z turmalinami zapobiegają też elektryzowaniu się włosów.

Szerokość i grubość płytek
W sklepach dostępne są prostownice o płytkach różnej wielkości i grubości. O ich wyborze powinien zdecydować rodzaj naszych włosów.
  • Płytki wąskie (do ok. 24 mm) najlepsze są do włosów krótkich. Taka prostownica jest poręczna i łatwiej jest wyprostować pasma znajdujące się u nasady. Małe prostownice będą dobre również dla posiadaczek włosów cienkich i prostych.
  • Płytki dłuższe i szersze (30-40 mm) płytki idealne są dla włosów półdługich i długich, grubych lub kręconych. Dzięki nim szybciej wyprostujesz włosy.
Moc
Im większa moc sprzętu, tym szybciej osiągnie on pożądaną temperaturę. Prostownica o mocy 170 W nagrzeje się w kilkanaście sekund, gdzie 30 W prostownica potrzebuje na to już kilku minut.

Jonizacja
Warto sprawdzić, czy sprzęt który nas interesuje ma tą funkcję. Dzięki tej opcji prostownica wytwarza jony ujemne, które zamykają łuski włosa. Jonizacja chroni włosy przed zniszczeniem, sprawia, że są bardziej wygładzone i nie elektryzują się. 

Dobra prostownica posiada również...
  • przycisk "on/off", dzięki czemu nie trzeba wyciągać sprzętu z gniazdka,
  • funkcję automatycznego wyłączania urządzenia po określonym czasie bezczynności,
  • funkcję termostatu, która chroni prostownicę przed przegrzaniem,
  • termoizolacyjną obudowę chroniącą ręce przed oparzeniem,
  • ergonomiczny kształt urządzenia,
  • długi, najlepiej obrotowy kabel
  • podstawka lub uchwyt do powieszenia urządzenia. 
  • etui termoizolacyjne

Obecnie prostownice nie tylko prostują włosy...
  • funkcja pary - wygładza włosy i chroni je przed działaniem wysokiej temperatury. Rozprężając włókno włosa, chroni go przed zniszczeniem.
  • ultradźwięki - prostownica jest wprowadzana w system drgań, które sprawiają, że włosy są wyjątkowo wygładzone.
  • prostowanie na mokro - dzięki tej opcji można prostować wilgotne włosy. Pozwala to zaoszczędzić czas, nie trzeba suszyć włosów w obawie przed ich zniszczeniem (KLIK!).
  • prostownica z kosmetykiem - pod wpływem ciepła sprzęt wydziela ochronny kosmetyk, który zabezpiecza włosy przed działaniem wysokiej temperatury, nawilża i odżywia (KLIK!).
  • podczerwień - prostownica z tą funkcją sprawia, że płytki nagrzewają się równomiernie, dzięki czemu włosy są zabezpieczone przed spaleniem.
  • prostownica, karbownica i lokówka w jednym - jeśli ktoś lubi często zmieniać fryzury.

Od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką nowej prostownicy :) Chociaż mam proste włosy, przydaje mi się czasem taki sprzęt. Zwłaszcza, gdy niesforne "baby hair" żyją swoim życiem, gdy coś czasem mi się odgniecie, lub na "większe" wyjścia.
Moja nowa prostownica Remington Silk Wide  z ceramiczną powłoką posiada regulację temperatury. W zaledwie 30 sekund nagrzewa się do 240 stopni. Ceramiczne grzałki równomiernie rozprowadzają ciepło i szybko się nagrzewają. 3 metrowy, obrotowy kabel pozwala na swobodne korzystanie ze sprzętu, a automatyczny wyłącznik wyłączy sprzęt po 60 minutach bezczynności - gdyby zdarzyło mi się zapomnieć. Do prostownicy załączone było termostatyczne etui, które pozwala zaraz po zakończeniu korzystania, schować bezpiecznie sprzęt. Dopiero zaczęłam korzystać, ale już widzę, że to był dobry wybór!


Polecam Wam również wpis, gdzie radzę jak kupić dobrą suszarkę :)
A Wy stosujecie prostownicę? Czy stronicie od tego typu urządzeń?
Pozdrawiam!




14 komentarzy:

  1. Ja mam nową, świetną prostownicę ale użyłam jej może ze 2 razy. Jakoś najlepiej się teraz czuję w moich naturalnych falach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kurcze, nie wiedziałam, że prostownice mają tyle opcji dodatkowych:D

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja używam, ale rzadko, mam prostownicę Babyliss :)

    OdpowiedzUsuń
  4. mam prostownicę, której nie używałam ponad rok! leży i się kurzy :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Super :)
    http://fitella.blogspot.com/
    Zapraszam serdecznie 
    Dieta fit ♥

    OdpowiedzUsuń
  6. rzadko, ale jednak używam, też zaopatrzyłam się w "coś lepszego" i posiadam Remingtona Shine therapy, jestem też zdania że skoro czasem po nią lubię sięgnąć, lepiej mieć coś porządniejszego. Właśnie te baby hair, odgniecenia, lub po prostu dodatkowe wygładzenie czy utrwalenie, bo w końcu po coś mamy te włosy i można czasem coś fajnego z nimi wykonać tak od święta :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Mam dwie prostownice,ale marzy mi się kolejna. Swojego ideału jeszcze nie znalazłam :)

    OdpowiedzUsuń
  8. ja mam prostownicę z Brauna, jest świetna; )!

    OdpowiedzUsuń
  9. Chciałam kiedyś zainwestować w prostownicę. Czasem jakieś niesforne pasmo się u mnie pojawi. Ale uznałam , że aż tak jej nie potrzebuję

    OdpowiedzUsuń
  10. Nie używam prostownicy, wolę prostować włosy na szczotce i to w dobre szczotki zawsze inwestowałam ;) Moje włosy są cienkie i delikatne, ale słabo się prostują przy niższej temperaturze, z kolei wyższa je niszczy, dlatego bardziej jestem zadowolona ze stylizacji na szczotce. Chociaż teraz mam już prawie zupełnie proste włosy, więc w ogóle nic z nimi nie robię :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oo mam tak samo :) jakiej szczotki uzywasz? Ja to robię czeszac podczas suszenia szczotka z wlosia. I susze zimnym nawiewem. Wtedy są u mnie proste, nie straczkuja się i są dłużej świeże ;)

      Usuń
  11. Bardzo sporadycznie używam prostownicy, to zło. Zgadzam się!

    OdpowiedzUsuń
  12. 37 year old Community Outreach Specialist Cami Worthy, hailing from Langley enjoys watching movies like It's a Wonderful Life and Sailing. Took a trip to Church Village of Gammelstad and drives a McLaren F1 GTR Longtail. skocz do tej strony

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :* Wasze słowa są dla mnie baaaardzo ważne!
Proszę o nie zostawianie SPAMU - takie komentarze będą usuwane.